KARİYER MERKEZİ

Özel Ceceli Okullarında öğrencilerin akademik başarıları en yüksek seviyeye çıkarılırken, kariyer planlarını üniversite sınav puanlarına göre değil becerileri doğrultusunda yapmaları amacıyla Ceceli Kariyer Merkezi kurulmuştur. Bu sayede öğrencilerin ilkokulda meslekleri keşfetmeleri, ortaokulda yeteneklerini fark etmeleri ve lisede ise ilgi alanları doğrultusunda sevdikleri mesleğe giden yolu çizmeleri sağlanır.

GİRİŞİMCİLİK

Özel Ceceli Okullarında şimdiden inovasyon kavramı ile tanışmış, kendi girişimcilik hikâyelerini yazabilen bireyler yetiştirmek için ilkokuldan itibaren öğrencilere girişimcilik dersleri verilmektedir.

Girişimcilik; girişimcilerin risk alma, fırsatlar kovalama, hayata geçirme ve yenilik yapma süreçlerinin tümüne verilen addır. Yapılan çalışmalar göstermektedir ki, yüksek girişimcilik faaliyetleri olan ülkelerin ekonomik büyümeleri ortalamanın üzerinde gerçekleşmektedir.

Bu nedenle Ceceli Okullarında, 2017 yılından bu yana öğrencilere girişimcilik dersleri verilerek onlara farklı bakış açıları kazandırılmakta ayrıca düzenlenen çok sayıda eğitim semineri ve yoğunlaştırılmış girişimcilik programlarıyla da aldıkları eğitimler desteklenmektedir.