NEDEN CECELİ İLKOKULU ?

Özel Ceceli Okulları, 1991 yılından bu yana 13 yıllık bütüncül eğitim anlayışıyla anasınıfında Reggio Emillia yaklaşımıyla hayata merhaba diyen, merak eden, araştıran bilgiye meraklı minik yürekleri, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinde yenilikçi projeler üreten araştırmacı gençlere dönüştürür.

Özel Ceceli Okulları kariyer planına kişisel özelliklerine uygun şekilde yön veren, toplumda saygı göreceği, bol kazanç elde edeceği ve seveceği işi yapabilme ayrıcalığına erişebilen mutlu bireyler yetiştirir.

EĞİTİM SİSTEMİ

İnsanın; “AKIL, KALP ve BEDEN” den oluşan bir bütün olduğunu bilen Özel Ceceli Okulları’nda öğrencilerin bütün insan olma yolculuğunda onların zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyelleri keşfedilmektedir. Böylece öğrencilerin karakteristik özellikleri ışığında hareket edilerek, mizaç temelli eğitim anlayışıyla ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarılmaktadır.

Ceceli öğrencilerinin öncelikle anadilini iyi kullanabilen ve koruyan bireyler olmaları önemsenir. Kendilerini en doğru şekilde ifade etmeleri için drama, şiir, yaratıcı yazım çalışmaları ve sunum teknikleriyle dil gelişimleri desteklenir.
Öğrencilerimiz tüm branş derslerini okulumuzun uzman branş öğretmenlerinden almaktadırlar;
-Türkçe
- Matematik
- Hayat Bilgisi
- İngilizce
- Beden Eğitimi ve Oyun
- Jimnastik
- Akıl Oyunları
- Dans
- Stem
- Bilişim ve Kodlama
- Müzik
- Görsel Sanatlar
- Fen Bilimleri
- Değer Eğitimi
- Sosyal Bilimler
- Trafik Güvenliği
- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
- İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi

YABANCI DİL

Özel Ceceli Okulları, öğrencilerine yabancı dil öğrenmeyi destekleyen öğrenme ortamları hazırlar.

Özel Ceceli Okullarında başka kültürlerin ve yaşam biçimlerinin tanıtıldığı öğrenme ortamında öğrenciler; okuduğunu ve dinlediğini anlayan, yazılı anlatımın temel becerilerini kazanan, düzeyine uygun temel dilbilgisi kurallarını ve sözcükleri bilen, kazandığı becerileri düzeyine uygun olarak geliştiren ve hayata geçiren, öğrendiklerinin günlük yaşamın bir parçası olduğunu hisseden bireyler olarak yetiştirilirler.

1. sınıftan itibaren anadili İngilizce olan ve eğitimci (Native) öğretmenlerimiz ile birlikte İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatını yakalamaktadır.

Özel Ceceli İlkokulunda öğrencilerin dört temel dil becerisi eğlenerek öğrenmeyi benimseyen öğretmenler tarafından; şarkılar, oyunlar, kuklalar, rol modeller, videolar, flash kartlar, dramalar gibi zengin içeriklerle desteklenir.

– Özel Ceceli İlkokulu öğrencileri, akademik içeriğin Cambridge yayınlarının kullanıldığı sistem ile yabancı dil eğitimi almaktadırlar.

– Öğrencilerin dil gelişim takibi, Cambridge standartlarında ölçme değerlendirme araçlarıyla hazırlanmaktadır.

– Eğitimde mükemmelliği sağlayacak olan Cambridge akıllı tahta materyalleri, web üzerinden veli desteği ve bunun yanı sıra daha birçok etkinlikler, Özel Ceceli İlkokulu tarafından siz sevgili velilerimize sunulmaktadır.

– Yazılı materyaller öğrencilerin teknoloji yeterliliği göz önünde bulundurularak hazırlanmış olup deneyimli öğretmen kadromuzun kullanımı için sağlanmıştır. Bu nedenle de “blended learning” yaklaşımı temel alınmaktadır.

– Özel Ceceli Okulları öğrencileri Cambridge Üniversitesinin gerçekleştirdiği uluslar arası geçerliliği olan sınavlara girmeye hak kazanmaktadırlar. Bu sınav için okulumuzda, 3. sınıftan itibaren sınava hazırlık dersleri gerçekleştirilmektedir.