GELİŞİM AKADEMİSİ

Özel Ceceli Okullarında öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmek, sosyal gelişimlerini desteklemek ve çeşitli alanlarda proje üretmelerini sağlamak, akıl, kalp ve beden üçlüsünü geliştirmek amacıyla Ceceli Gelişim Akademisi (CEGA) kurulmuştur.

CEGA ile ilkokulda yaratıcı zekânın gelişeceği, ortaokulda ilgi ve yetenekler doğrultusunda parlak fikirlerin ortaya çıkacağı yeşereceği bir ortam hazırlanır. Lisede ise inovasyon bilinciyle öğrencilerin projelerini hayata geçirmeleri sağlanır. Öğrenciler, projeleri ile ulusal ve uluslararası yarışmalara katılırken, bu projeler için patent ve/veya faydalı model tescil işlemleri konusunda da kendilerine destek verilmektedir.

Ceceli Gelişim Akademisi’nde dersler planlanırken öğrencilerin hem akademik hem de sosyal gelişimleri göz önünde bulundurulur. CEGA kapsamında; matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi fen bilimlerinin yanında edebiyat, sosyal sorumluluk çevre gibi konularda da geleceğe şekil verilmesi için bilimsel projelerin üretilmesi, kodlama ve programlama uygulamaları, STEM, 3D modelleme, robotik çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra mutfakta yemek pişirmekten alçı modeller yapmaya, keçelerle öyküler anlatmaktan elektronik devreler tasarlamaya her şeyin yapıldığı Maker atölyeleri, sınıftaki dersle yetinmeyen dil meraklıları için İngilizce uygulama İngilizce uygulama programları ile sanattan ve spordan kopamayanlar için spor etkinlikler, müzik aleti eğitimleri öğrencilerin hem yaş hem de ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yapılmaktadır.