Eğitim Politikamız/Eğitime Bakış Açımız

En değerli varlığımız olan çocuklarımızın iyi bir geleceğe sahip olması için hayattaki en temel gereksinimi, eğitimdir. Çocuğunuzun, onun için hayal ettiğiniz geleceğe ulaşmasında yapacağınız eğitim kurumu seçimi önemlidir.
Özel Ceceli Okulları, Anasınıfında Reggio Emillia yaklaşımıyla hayata merhaba diyen, merak eden, araştıran, bilgiye meraklı minik yürekleri ilkokulda duvarsız eğitim anlayışı ve "işbirlikçi öğrenme, aktif öğrenme, deneyimsel öğrenme, programlı öğrenme, sorumluluk temelli öğrenme" gibi modern eğitim metotları ile destekler. ortaokulda İngilizceyi ileri seviyede öğretmenin yanı sıra çoklu dil tercihi imkânı ile farklı kültürlerle tanıştırma imkânı sunar. 13 Yıllık Bütüncül Eğitim Süreci ile geleceğin dünyasına şimdiden hazır nesiller yetiştirmeyi ilke edinen Özel Ceceli Okulları öğrencilerine erken yaşta teknoloji ve bilişim alanında beceriler kazandırarak Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinde yenilikçi projeler üreten araştırmacı gençlere dönüştürür.

Yarışan Değil Yardımlaşan
Çocuklar İçin…

Özel Ceceli Okullarında öğrencilerin, değerleri ve duyguları ile bütünleşmiş bireyler olarak yetiştirilmesi en az akademik başarıları kadar önemlidir. Anasınıfından 12.sınıfa tüm öğrenme süreçlerinde yerleştirilmiş bir eğitim aracı olarak tasarlanan değerler eğitimi ile öğrenciler, hem milli ve manevi duygulara hem de evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetiştirilir. Öğrencilerin bu kazanımları sosyal sorumluluk projeleriyle hayata geçirmeleri sağlanmakta ve her sene pek çok proje üretmelerine imkan tanınmaktadır.

Öğrenen Öğretmenler…

Öğretmenlerimiz, gerek mesleki gerekse kişisel gelişimleri konusunda, sorumlu oldukları öğrencilerin yaş gruplarına göre etkili iletişim yeteneklerini sürekli geliştirmeleri, öğrencilere akademik anlamında en üst seviyede bilgi aktarımı yapabilmeleri adına yapılan eğitim planlarına göre her sene Ceceli Öğretmen Akademisi kapsamında eğitimler alırlar.
Ceceli Öğretmen Akademisi sayesinde çeşitli eğitim programlarıyla öğretmenlerini deneyimlerinin de ötesine taşıyan Özel Ceceli Okulları, gelecek nesilleri öğretmek kadar öğrenmeyi de kendine ilke edinmiş eğitimcilere emanet eder.