ÇOKLU DİL EĞİTİMİ

Özel Ceceli Okullarında öğrencilerinin İngilizceyi okulda geçer not alınması gereken bir ders olarak görmemeleri ve öğrenmenin yanı sıra konuşabilmelerini sağlamak için özenli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Model United Nations (MUN) ve Junior Model United Nations (JMUN) organizasyonlarına, yurtdışı İngilizce dil kamplarına, Cambridge sınav hazırlık programlarına, yurtdışı öğrenci değişim programlarına katılımları desteklenir.
Ayrıca sınıf içi uygulamalarda öğrenciler ile gerçekleştirilen İngilizce sahne ve tiyatro gösterileriyle de yabancı bir dili günlük hayatta kullanabilmeleri sağlanmaktadır.

Öğrencilerin, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) kriterlerine göre, C1 seviyesinde İngilizce bilgisiyle üniversite hazırlık sınıfından muaf olacak bir yeterlilikte mezun olmaları hedeflenir. Bu hedefe ulaşma yolunda her sınıf için konulmuş olan kazanımların takip edilebilmesi amacıyla her eğitim-öğretim yılının başında ve sonunda uluslararası İngilizce seviye belirleme kriterlerine göre yapılan sınavlar ile öğrencilerin gelişimleri takip edilir. Ceceli öğrencileri, İngilizceyi ileri seviyede öğrenmenin yanı sıra çoklu dil tercihi imkânı ile Japonca, İtalyanca ve Almanca dillerinden en az birini minimum CEFR A1 seviyesinde alarak farklı kültürlerle de tanışma imkânı bulurlar.