neden ceceli

NEDEN CECELİ ANAOKULU?

1991 yılından bu yana çeyrek asrı aşan eğitim tecrübesi ile her yıl daha da güçlenerek ve gelişerek eğitim-öğretim yolculuğuna devam eden Özel Ceceli Okullarında her çocuğun içinde âlemlerin gizli olduğuna inanır, var oluş amacımızı o âlemleri keşfetmek olarak tanımlarız.

Milli ve Manevi değerlerimizi özümsemiş “özgür” bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Özel Ceceli Okullarında öğrencilerin öğrenme yöntemleri ve ortamları önemsenir. Zengin öğrenme ortamları ile öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmeleri desteklenir. Her çocuğun kendini özel hissedebildiği, birey olarak fark edildiği, farklı gelişme ortamlarına yönlendirilebildiği bir okul ortamı sunulur. Tüm idareci ve öğretmenlerimiz çocuğunuzu tek çocuğumuzmuş gibi tanır ve takip eder. Deneyimli, ekip bilinci yerleşik ve dinamik kadromuz ile yeni nesil akıllı sınıflarda eğitim gören öğrencilerimiz için veli okul işbirliğini önemsiyoruz. Bu sebeple Ceceli Bilgilendirme Sistemini aktif olarak kullanıyoruz. Ceceli Bilgilendirme Sistemi ile çocuğunuza dair her türlü bilgiyi edinebilir, öğretmen ve idarecilerimize günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun akademik başarısı kadar sağlıklı beslenmesini de önemsiyoruz.

Yemek hizmeti, tüm kalite belgelerine ve uygun hijyen koşullarına sahip sektörün öncü yemek firmalarından alınmakta olup, aylık yemek menülerimiz firma diyetisyenleri ve okulumuz öğretmenleri işbirliği ile öğrencilerimizin yaş özellikleri göz önünde bulundurularak dengeli beslenme ilkelerine göre hazırlanır.

Ceceli anaokulu eğitim sistemi

EĞİTİM SİSTEMİ

Ceceli Anaokulunda eğitim, öğrenmede bireyi merkeze alan, gelenekselleri ile köklerine sımsıkı bağlı, eğitim anlayışı doğrultusunda verilir.
Ceceli Okulları, her insanın geliştirilmeye hazır farklı zeka türleriyle dünyaya geldiğine inanır. Bu nedenle henüz anaokulunda bizlere emanet edilen çocuklarımızla derslerimiz; Çoklu Zeka, Reggio Emilia Yaklaşımı, Bilgisayar Destekli Eğitim, Yapılandırmacı yaklaşım ve aktif öğrenme metotlarıyla işlenir. Öğrencilerin öğrendiklerinin hayata geçmesini destekleyen, pekiştiren çalışmalar yapılır. Pekiştirilen, vurgulanan, tekrar edilen uygulamanın amacı kazanımların davranışa dönüşmesidir.

Öğrencilerimiz tüm branş derslerini okulumuzun uzman branş öğretmenlerinden almaktadırlar; -Türkçe
-Matematik
-Müzik
-Bilişim-Kodlama
-Jimnastik
-Dans
- Rehberlik
-Değer Eğitimi
-İngilizce
-Müzik
-Görsel Sanatlar
-Okuma Yazmaya Hazırlık
-Drama
-Fen Deney
-Sanat
-Oyun
-Doğa Gezisi
-Ritm
-Masal

Anaokulu yabancı dil

YABANCI DİL

Özel Ceceli Okulları, öğrencilerine yabancı dil öğrenmeyi destekleyen öğrenme ortamları hazırlar.

Özel Ceceli Okullarında başka kültürlerin ve yaşam biçimlerinin tanıtıldığı öğrenme ortamında öğrenciler; okuduğunu ve dinlediğini anlayan, yazılı anlatımın temel becerilerini kazanan, düzeyine uygun temel dilbilgisi kurallarını ve sözcükleri bilen, kazandığı becerileri düzeyine uygun olarak geliştiren ve hayata geçiren, öğrendiklerinin günlük yaşamın bir parçası olduğunu hisseden bireyler olarak yetiştirilirler.

1. sınıftan itibaren anadili İngilizce olan ve eğitimci (Native) öğretmenlerimiz ile birlikte İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatını yakalamaktadır.

Özel Ceceli İlkokulunda öğrencilerin dört temel dil becerisi eğlenerek öğrenmeyi benimseyen öğretmenler tarafından; şarkılar, oyunlar, kuklalar, rol modeller, videolar, flash kartlar, dramalar gibi zengin içeriklerle desteklenir.

– Özel Ceceli İlkokulu öğrencileri, akademik içeriğin Cambridge yayınlarının kullanıldığı sistem ile yabancı dil eğitimi almaktadırlar.

– Öğrencilerin dil gelişim takibi, Cambridge standartlarında ölçme değerlendirme araçlarıyla hazırlanmaktadır.

– Eğitimde mükemmelliği sağlayacak olan Cambridge akıllı tahta materyalleri, web üzerinden veli desteği ve bunun yanı sıra daha birçok etkinlikler, Özel Ceceli İlkokulu tarafından siz sevgili velilerimize sunulmaktadır.

– Yazılı materyaller öğrencilerin teknoloji yeterliliği göz önünde bulundurularak hazırlanmış olup deneyimli öğretmen kadromuzun kullanımı için sağlanmıştır. Bu nedenle de “blended learning” yaklaşımı temel alınmaktadır.

– Özel Ceceli Okulları öğrencileri Cambridge Üniversitesinin gerçekleştirdiği uluslar arası geçerliliği olan sınavlara girmeye hak kazanmaktadırlar. Bu sınav için okulumuzda, 3. sınıftan itibaren sınava hazırlık dersleri gerçekleştirilmektedir.