NEDEN CECELİ ANADOLU LİSESİ ?

Özel Ceceli Okullarında, ”Dünyaya Yön Verecek Liderler” yetiştirmek amaçlanır ve her öğrenci geleceğin lideri olmaya hazırlanır. Özel Ceceli Okullarında butik okul ayrıcalığı sayesinde her çocuğun kendini özel hissedebildiği, bireysel farklılıklarının önemsendiği ve buna göre farklı gelişme ortamlarına yönlendirildiği bir ortam sunulur. Tüm idareci ve öğretmenlerimiz çocuğunuzu tek çocuğumuzmuş gibi tanır ve takip eder. Ayrıca öğrencilerimiz teknoloji ile donatılmış yeni nesil akıllı sınıflarda eğitim görürler.

Öğrenci koçluk sistemimiz sayesinde koçlarımız evinizde bizim, okulda ise sizin izdüşümünüz olarak görev yaparlar. Edu-Okul bilgilendirme sistemi ile çocuğunuza dair her türlü bilgiyi ihtiyaç duyduğunuz her an edinebilir, öğretmen ve idarecilerimize günün istediğiniz saatinde ulaşabilirsiniz. Özel Ceceli Okullarında ekip bilincine sahip, alanında tecrübeli ve her zaman dinamik bir öğretmen kadrosu ile çalışılır.

“Değer Eğitimi”, Özel Ceceli Okullarında bir zaman dilimi içine sıkıştırılmış çalışmalar şeklinde değil, var oluşun temel amacı olarak verilir. Ayrıca öğrencilerin sosyal gelişimlerine son derece önem verilmektedir. Tüm öğrenciler Özel Ceceli Okulları’nda yıl içinde en az bir kere yeteneklerini sergileyebileceği şiir dinletileri, özel gün kutlamaları, 77.Gün etkinlikleri gibi faaliyetlerde sahne gösterisinde yer alır.

Öğrencilerimizin güvenli de bizler için önemlidir. Bu sebeple okul başlangıç ve bitiş saatlerinde ve öğle arası da dahil olmak üzere tüm süreçlerde öğrencilerimiz idareci ve öğretmenlerimiz tarafından gözetim altındadırlar.

EĞİTİM SİSTEMİ

Özel Ceceli Okullarında 9 Tip Mizaç Modeli uygulanmaktadır. Tüm öğrencilerimize uygulanan özel testler ile tek tek mizaçları tespit edilmekte ve mizaçlarına uygun hareket edilmektedir. Okul-veli iş birliği ile her yıl daha güzel sonuçlara ulaşılacağı düşüncesiyle 9 Tip Mizaç Eğitiminin Rehberlik Birimimiz tarafından velilerimize de verilip sürecin ev ortamında da sağlıklı işlemesi hedeflenmektedir.

Özel Ceceli Anadolu Lisesinde her öğrenci 9. sınıfa adım attığı andan itibaren potansiyel bir üniversiteli olarak görülür. Bütün akademik ve sosyal çalışmalar öğrencinin dershane ve özel ders ihtiyacı duymadan nihai amacını gerçekleştirebilmesi için planlanır.

Bu zorlu ve uzun yolculukta çocuğunuzun en yakın destekçisi, ondan sorumlu olan öğrenci koçumuzdur. Öğrenci koçlarımız sorumlu oldukları öğrencilerin üniversite yolculuklarını adım adım takip etmekten, eksiklerini tespit edip desteklenmesi için branş öğretmenleri ile görüşmekten, OÖBP’nin (orta öğretim başarı puanı) öneminin kavranmasını sağlamaktan ve öğrencimizi yapabileceğinin en iyisini yapabilecek olgunluğa getirmekten sorumludur. Üniversiteye hazırlık sürecinde bilişsel, zihinsel ve duygusal anlamda bu yolcukta öğrencilerimize destek verirler.

Akademik Çalışmalar

9 ve 10. Sınıflarda arttırılmış ders saatleri ve takviye etütleri ile tam öğrenmenin gerçekleşmesini, her sınav döneminde yapılan deneme sınavları ile test tekniklerini kazanma ve zaman kullanma becerilerinin gelişmesini hedefliyoruz.

Hafta sonları yaptığımız CEGA (Ceceli Gelişim Akademisi) projeleri ile hem çocuklarımızın içindeki cevheri keşfetmeye, hem kendilerine olan güvenlerini artırmaya hem de yeni sınav sisteminde yer alacak olan ”projeye artı puan” uygulamasına onları hazırlamak için çalışıyoruz.

11 ve 12. Sınıflarda hafta sonu yapılan YKS hazırlık kursları, arttırılmış ana ders saatleri, ders çalışma etütleri, takviye etütleri, birebir özel dersler, konu kavrama testleri, YKS denemeleri, üniversite hazırlık kış kampları ile öğrencilerin dershaneye ihtiyaç duymadan üniversite yolculuğuna uğurlanmaları sağlanır.

YABANCI DİL

Dünyaya Yön Verebilecek Liderler’in dünya dillerini biliyor, bu dillerle kendini ifade edebiliyor olması gerekir. Bu gereklilikle Özel Ceceli Okulları yabancı dil eğitimini önemser. Bu nedenle İngilizceyi çok iyi, ikinci ve üçüncü yabancı dili iyi seviyede konuşabilecekleri dil öğretim programını yürütür.

Çok iyi derecede İngilizce bilen öğrenciler yetiştirmek için, Özel Ceceli Okullarında öğrencilerimizin seviyeleri sene başında “Pearson Placement Test” uygulanarak belirlenir. Bu seviyeler CEF (CommonEuropean Framework-Avrupa Ortak Dil Seviye Tanımları) esas alınarak tespit edilmektedir. Öğrencilerimiz A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olarak belirlenen sınıflamalara ayrılarak İngilizce eğitimi alır ve yıl sonunda yapılan testlerle ilerlemeleri ölçülür. Öğrencilerimiz Ana dili İngilizce olan ve eğitimci öğretmenlerimiz eşliğinde (NativeSpeaker) tüm sınıflarımızda haftada birer saat İngilizceyi pratik hale getirmektedir.

Yabancı dili yaşayarak öğrenmenin önemine inanan bir anlayışla öğrenciler her yıl düzenli olarak yurtdışı dil kamplarına götürülmektedirler. Ayrıca okulumuzda ikinci yabancı dil programı kapsamında Almanca, Japonca veya İtalyanca dersleri verilmektedir.